VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017

Nabożeństwo majowe jak zawsze w niedzielę o godz. 1730, a w tygodniu o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież szczególnie kandydatów do bierzmowania i dorosłych do licznego udziału. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.

W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

W czwartek św. Urbana, od dawnych czasów święto wioskowe w Porąbce. Po Mszy wieczornej (o dobre urodzaje) pójdziemy w procesji do kaplicy św. Urbana. Z  tej racji dziś przed kościołem można składać ofiary na Mszę św. zbiorową  o zachowanie od klęsk żywiołowych za przyczyną św. Urbana.

W piątek św. Filipa Nereusza. W tym dniu modlimy się w intencji wszystkich matek z racji ich święta a także rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę o godz. 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku Białej ks. biskup ordynariusz udzieli święceń prezbiteratu diakonom naszej diecezji. Kandydatów do święceń polecamy Bogu w modlitwie.

W piątek 16 czerwca wyruszy Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii do 11.06. Po tym terminie zapisy nie będą przyjmowane z racji organizacyjnych ( nocleg, obiad, bagaż, autobus powrotny). Koszt 40 zł. (dzieci 30 zł.) płatne przy zapisach. Nie zostawiajmy zapisów na dzień wyjścia.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym artykuł o matkach wielkich Polaków, o przełomie w leczeniu zawałów. W Małym Gościu Niedzielnym Marek Kamiński opowiada o swoich podróżach do Boga. W Źródle o Adamie Bujaków fotografie który utrwala na zdjęciach najważniejsze wydarzenia ostatnich lat.