OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła

23.02.2020

Przeżywamy czas wizytacji kanonicznej. Swoją modlitwą obejmujemy posługę Ks. Bp Piotra w naszej parafii, prosząc o obfite owoce tego czasu.

W tym tygodniu w liturgii:

W środę – przypada Popielec. W tym dniu wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze św. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00 – Zwróćmy uwagę, że popołudniowe Msze Święte są o 16.00 (jak zawsze), ale ostatnia jest o godz. 18.00, aby na nią mogły zdążyć osoby uczące się lub pracujące przed południem. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. W Środę Popielcową na Mszach św. składka przeznaczona będzie jako jałmużna postna. W tym dniu przeżywać będziemy czas adoracji Najświętszego Sakramentu. Od Mszy św. porannej do wieczornej. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 16.30 dla dzieci oraz po Mszy św. wieczornej – o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym są w niedziele o godz. 16.30. Uczestników wieczornej Mszy św. prosimy o przyjście już na nabożeństwo.   Za odprawianie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki.

W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. spotkanie Róż Żywego Różańca.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym o sensie wielkopostnych umartwień. Jest do nabycia nowy numer MGN. Można również nabyć 40 dni z Bogiem -Pomocnik na Wielki Post. Książeczka która ma pomóc aby nie zmarnować czasu Wielkiego Postu.

Od 28.02 w kinach będzie można oglądać film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bóg zapłać rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza - komplet lekcjonarzy mszalnych.

Społeczne: Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje o możliwości składania zeznań podatkowych za pomocą komunikacji elektronicznej. Więcej informacji w gablocie.

Komunikaty Urzędu Gminy i Sołtysa znajdują się w gablocie.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Władysław Micherda, śp. Janina Orawczak, śp. Władysława Gibas. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.