II NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Chcemy o tej intencji pamiętać w naszych codziennych modlitwach.

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek św. Agnieszki

czwartek św. Franciszka Salezego

piątek nawrócenie św. Pawła

sobota świętych Tymoteusza i Tytusa

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w 156 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Również o 11.00 Msza św. w intencji dzieci rocznych I kwartału, a także w intencji ich rodziców, chrzestnych i najbliższych. Dzieci prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

W czwartek o 17.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum.

W piątek na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziców dzieci klasy III SP.

Tegoroczna duszpasterska wizyta kolędowa została zakończona. Bogu miłosiernemu dziękujemy za Jego błogosławieństwo, które nieśliśmy od żłóbka do każdego domu w naszej parafii. Wszystkim Parafianom mówimy „Bóg zapłać” za chrześcijańską gościnność, za dobre słowa i za życzliwość, którą nam okazywano. „Bóg zapłać” osobom, które nas podwoziły do odleglejszych miejsc. „Bóg zapłać” za ofiary, którymi w 30% dzielimy się: z parafią i diecezją. W intencji Parafian, w każdą niedzielę i uroczystość jest sprawowana Msza św. „Bóg zapłać” za ofiary na sprzątanie i na kwiaty składane na ręce służby liturgicznej. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana z odwiedzinami kolędowymi z powodu nieobecności a chciałyby to uczynić prosimy o umówienie się z duszpasterzami.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania, a także obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. W MGN – geniusz gitary Marcin Patrzałek o tym że ma tylko talent i sporo ćwiczy a także obrazek z modlitwą wnuka za babcię i dziadka.

Społeczne: Towarzystwo Przyjaciół Porąbki i Szkoła Podstawowa nr 1 w Porąbce zapraszają do Domu Kultury na wystawę związaną z wydaniem książki „Kronika z dziejów Szkoły Podstawowej w Porąbce”. Wystawę można obejrzeć bezpośrednio po mszach świętach. Kronika jest rozdawana przy wyjściu z Kościoła oraz na wystawie. Zainteresowanych dziejami szkoły zapraszamy do lektury.