baner strona


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019

Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.


Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.00 w niedziele o 16.30. Zapraszamy wszystkich do udziału. W sposób szczególny zapraszamy osoby z wyznaczonych rejonów za które się modlimy. Plan prowadzenia przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.


Dzisiaj przed kościołem młodzież oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II kwestuje na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia które wspiera dzieci i młodzież z rodzin ubogich.


W tym tygodniu w liturgii:

wtorek św. Teresy od Jezusa - jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego

środa św. Jadwigi Śląskiej w tym dniu przypada 41 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego

piątek św. Łukasza - patrona służby zdrowia - jest to III piątek miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, a w naszej parafii nabożeństwo fatimskie w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach


W dniach od 18 – 20 X 2019 r. do parafii w Czańcu i całego dekanatu międzybrodzkiego przybędą relikwie Św. Melchiora Grodzieckiego. Dokładny program Triduum ze Św. Melchiorem jest wywieszony na plakatach w gablotkach. Zachęcamy do zapoznania się z tym programem!


Wypominki roczne i jednorazowe oraz na Mszę zbiorową na Dzień Zaduszny, można składać po Mszach św. i w godzinach kancelaryjnych (środa i piątek od 16.00 do 17.00 w sobotę od 8.00 do 9.00), kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod wieżą. Również można rezerwować Msze św. na przyszły rok (tradycyjnie Msze święte niedzielne są Mszami św. dziękczynnymi).


Zachęcamy do sięgnięcia po najnowszy numer Gościa Niedzielnego a w nim: o inspirowanych głęboką wiarą mozaiką Marka Rupnika (znajdują się min. w Centrum Jana Pawła II) a także o aktualności myśli św. kard. Newmana.

 

 

Dzień         Data              Prowadzący        Rejony omadlane

 

niedziela      13X    Kapłan Ul. Centralna i Cichy Kącik oraz ul. przyległe

pon.              14X    Nauczyciele Kozubnik – od Cieślisk do sklepu

wtorek         15X     IV z V Różą Kozubnik – od sklepu wzdłuż ul. M. Puszczy

środa            16X     VII klasy Od DWD do Kazimierza Jurczaka

czwartek     17X   VI i VII Róża Wieś – od Grabskiego- ul Cyniową

piątek         18X     Nabożeństwo fatimskie

sobota        19X    Pracownicy Służby Zdrowia Zawodzie

niedziela    20X     Kapłan Wieś – od Kółka Rolniczego do szkoły

pon.             21X     VIII klasy Bagienka

wtorek         22X    Osoby należące do Margaretek ul. Krakowska do Pszczółków

środa            23X     VI klasy Gory do skrzyżowania ul. W. Puszcza

czwartek      24X     Koło Gospodyń Wiejskich Gory – od Plebani do Ryszarda Jurczaka

piątek           25X     Grupa młodzieżowa Gory –  od Czosnyków do Pyziów

sobota         26X     Róża XI Kandydaci do bierzmowania z rodzinami

niedziela      27X     Kapłan Bukowiec Dolny

pon.             28X     XII i XIII Róża Młyny i Pod Snozą

wtorek         29X    Chór Ulice od strony Soły  początek o Kuźni

środa            30X    Róża VIII i IX Za kapłanów i o powołania

czwartek      31X   Ministranci i      Lektorzy Chorzy i w podeszłym wieku


Termin: 29.06-06.07.2020

ARMENIA

Wylot z Krakowa

29.06.2020 Dzień 1: Przelot – Yerevan

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Wylot do Armenii z przesiadką w Kijowie. Planowany przylot do Yerevan o 23:50. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer i nocleg w hotelu.

30.06.2020 Dzień 2: Yerevan / Echmiadzin / Zvartnots

Po śniadaniu zwiedzania miasta. Zobaczymy mi. in:  Operę,  Główną Aleję, Plac Republiki. Następnie wizyta w Tsitsernakaberd – kompleks pomnikowy, poświęcony pamięci ofiar ludobójstwa Ormian1915 roku. Przejazd do Echmiadzin- wizyta w katedrze, najstarszej i najważniejszej świątyni ormiańskiej. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy pozostałościach ruin katedry z VII wieku w Zwartnocu. Ruiny katedry zostały wpisane w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Przejazd  do Erewania. Kolacja. Nocleg w hotelu w Erywaniu.

1.07.2020 Dzień 3: Yerevan / Khor Virap / Areni / Noravank / Goris

Śniadanie. W programie zwiedzania Khor-Virap- Klasztor Chor Wirap – klasztor Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w Lusarat, w prowincji Ararat niedaleko góry Ararat. Tutaj zaczęła się historia ormiańskiego i można powiedzieć, że poniekąd także, światowego chrześcijaństwa. Jak chce tradycja, w tym miejscu został uwięziony Grzegorz Oświeciciel przez króla Armenii – Tirydatesa III. Spędził w zamknięciu 13 lat. Następnie wyleczył władcę z choroby, co stało się bezpośrednią przyczyną Jego nawrócenia oraz przyjęcia przez Armenię chrześcijaństwa. Był to pierwszy kraj na świecie, a miało to miejsce w 301 roku n.e. 600 lat. monastyr Noravank – klasztor ormiański z XIII wieku, położony w wąwozie rzeki Arpa, w pobliżu wsi Amaghu.

Następnie przejazd do Areni. Wizyta w  winiarni, degustacja lokalnego wina.  Przejazd do Goris. Kolacja i nocleg w hotelu.

2.07.2020 Dzień 4: Goris / Khndzoresk / Tatev Monastery / Yeghegnadzor

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy Khndzoresk- wieś znana z siedzib ludzkich częściowo wykutych w skałach w tzw. Starym Khndzoresk. Kontynuujemy naszą drogę do monastyru Tatev, będącego na liście UNESCO od 1995 roku. Możliwość dotarcia do klasztoru najdłuższą kolejką powietrzną na świecie o długości 5750 metrów, zwaną “Wings of Tatev”. Przejazd do Jeghegnadzor na kolację i nocleg.

3.07.2020 Dzień 5: Yeghegnadzor / Selim / Noradouz / Lake Sevan / Dilijan

Śniadanie.  Przejazd w kierunku  Jeziora Sewan. W drodze nad jezioro Sewan postój na przełęczy Selim i zwiedzanie karawanseraju z XIVJezioro Sewan - największe alpejskie jezioro na świecie. Zajmuje około 3% powierzchni całego kraju i jest największym jeziorem na Kaukazie. Zlokalizowane na wysokości 1916 m n.p.m. jest też jednym z najwyżej położonych jezior na świecie. Wizyta w klasztorze Sevanavank (IX w.) . Przejazd do  Dilijan. Kolacja i nocleg w hotelu.

4.07.2020 Dzień 6: Dilijan / Haghpat / Sanahin / Yerevan

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Haghpat (X-XIV w.) - kompleks klasztorny. Zwiedzamy także Sanahin zabytkowy ormiański klasztor z X wieku. Oba klasztory zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Yerevan.  Kolacja i nocleg.

5.07.2020 Dzień 7: Yerevan / Garni / Geghard / Matenadaran

Śniadanie. Przejazd do pogańskiej świątyni  Garni . Następnie  zobaczymy Geghard- zespół klasztorny z XIV w., wspaniały zabytek średniowiecznej architektury ormiańskiej, wpisany na listę UNESCO.  Kolejnym punktem jest Matenadaran - repozytorium dawnych rękopisów ormiańskich,  który zawiera historyczne dokumenty z całej Europy i Azji. Znajduje się tu między innymi: pierwszy egzemplarz Biblii w języku ormiańskim i Ewangelie, które fascynują pięknymi miniaturami. Kolacja i nocleg.

6.07.2020 Day 8: Wylot

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Czas wolny  do 13: 30.  Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Szczegóły lotu:

1  PS 928 G 29JUN 1 KRKKBP HN45         15:00/ 17:35       E*

2  PS 611 G 29JUN 1 KBPEVN HN45        20:10 23:50         E*

3  PS 614 G 06JUL 1 EVNKBP HN45         15:30/ 17:30       E*

4  PS 925 G 06JUL 1 KBPKRK HN45          20:45/ 21:20       E*

UWAGA: W związku z tym, iż klienci polecą lotem z międzylądowaniem w Kijowie, wymagany dokumentem na podróż jest ważny min. 6 miesięcy PASZPORT.

CENA:

44 osoby  i więcej : 3850 PLN

38-43 osób: 3950 PLN

CENA ZAWIERA:

- Przelot lotem rejsowym (w cenie bagaż podręczny i bagaż rejestrowany),

- Transport autokarem LUX

- opiekę przewodnika

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3*,  (zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych, pokoje 1 os-  dopłata 150 euro/pobyt )

- Wyżywienie:

ü 7x śniadań w hotelu

ü 6 x kolacji

-  Ubezpieczenie KL 30000 euro, NNW 4000 euro, BP 400 euro

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Zvartnots, Areni winery, Tatev ropeway, Garni, Matenadaran

- butelka wody mineralnej/ dzień

CENA NIE ZAWIERA:

- Obowiązkowej składki na TFG – 13 PLN/os

- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ok. 2,80% wartości imprezy lub 5,60 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe)

- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 100 PLN/os

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.


 

 

 
free pokerfree poker