baner strona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2018

 

 

Dzisiaj ofiarami do skarbony przed kościołem wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów.


Liturgiczne obchody tygodnia:

wtorek święto św. Stanisława Kostki

czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W tym dniu spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum oraz VII i VIII szkoły podstawowej o godz. 18.30.

piątek święto św. Mateusza

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę, 22 września br. Rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godzinie 10.00. Msza św. rozpocznie się przy ołtarzu polowym o godzinie 12.30.


Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu o imieniu Boga, co to znaczy wymieniać je nadaremno, a także jak wykorzystać nowoczesne media aby zbliżyć się do Boga.

Bardzo serdecznie polecamy Ewangelię na 2019 rok. Zawiera tekst Ewangelii na poszczególne dni roku, a także rozważania i niektóre modlitwy. Można jeszcze tylko dziś nabyć.


Społeczne: Dar krwi będzie można złożyć w niedzielę 23.09 w godz. 9.00 do 15.00 w Ketach w parafii pw. NSPJ.

 

 

TERMIN: 09.02-16.02.2019

Pielgrzymka do Izraela „W domu św. Piotra”- 8 DNI

GALILEA – JAFFA - TABOR – KANA GALILEJSKA - KAFARNAUM - M.MARTWE TYBERIADA- JEROZOLIMA – BETLEJEM

1 DZIEŃ
POLSKA - IZRAEL

Zbiórka na lotnisku w Katowicach, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Transfer do Jaffy (najstarszego miasta w Izraelu), nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.

2 DZIEŃ
BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadania. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg hotelu.

3 DZIEŃ
CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – NAZARET
Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel - nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Maryi Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

4 DZIEŃ
GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ
Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi - miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch ryba Świętego Piotra (18US). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie lub Nazarecie.

5 DZIEŃ
JARDENIT – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Przejazd do Jardenitu – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację. Nocleg.

6 DZIEŃ:

JEROZOLIMA
Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu.

Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.


7 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETANIA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na pole widokowe, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejście do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – KATOWICE

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski.


CENA:

45 osób i więcej : 3100 PLN + 100 USD*

40-44 osób: 3200 PLN + 110 USD*

35-39 osób: 3300 PLN + 120 USD*
CENA ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy na trasie Katowice-Tel Aviv- Katowice, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały

bagaż podręczny 5 kg

 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
 • Zakwaterowanie w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** - zgodnie z programem pielgrzymki
 • Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje
 • Przewodnik z jęz. polskim
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€
 • Opiekę duchową kapłana

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Opłaty za lunch - rybę Świętego Piotra (około 18 USD)
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (kwota uzależniona od ostatecznej ilości osób:  100*/110*/120* USD)
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – ok. 3,2% wartości imprezy
 • Składki na TFG - 15 zł/os.

UWAGI

 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 2. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
 3. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji.
 4. Cena za dziecko 2-12 lat 2550 PLN
 5. Dopłata do pokoju 1 osobowego 550 PLN
 6. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
 7. Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,66

ZAPRASZAMY


ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

  
free pokerfree poker