XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019

Dzisiaj ofiarami do skarbony przed kościołem wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania

Liturgiczne obchody tygodnia:

poniedziałek Świętych Korneliusza i Cypriana

środa święto św. Stanisława Kostki

piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W tym dniu kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. Podczas wieczornej Mszy św. chcemy się modlić za naszych bliskich zmarłych.

sobota święto św. Mateusza

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W przyszłą niedzielę w Rycerce Górnej nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 15.30.

W dniach 15-22 września br. będziemy przeżywać Dni Kromki Chleba Caritas.

XII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę, 28 września. Program – godzina 10:00: Droga Krzyżowa, godzina 12:30: Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla. Po liturgii odbędzie się piknik rodzinny, a o godzinie 15:00 Akt zawierzenia rodzin Matce Bożej.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką. W Gościu o tym czy św. Helena naprawdę znalazła krzyż Chrystusa, o tym jak wygląda życie codzienne w Watykanie.

Społeczne: W związku z przygotowaniem do wydania kroniki Zespołu Regionalnego Porąbczanie w formie książkowej jest prośba do wszystkich którzy mają ciekawe zdjęcia związane z tym zespołem o ich dostarczenie, a także o podzielenie się ciekawymi historiami. Materiały można dostarczyć do GOKu, instruktorów, członków zespołu lub drogą elektroniczną.