baner strona


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.11.2019

 

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego. W czasie popołudniowego Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego będziemy modlić się w intencji wszystkich ubogich.


Liturgiczne obchody tygodnia:

poniedziałek bł. Karoliny Kózkówny. Przy ołtarzu znajdują się relikwie tej błogosławionej. Można zabrać z koszyka przed relikwiami obrazek z modlitwą ku czci Męczennicy. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp Roman Pindel - pamiętamy o nim w naszej modlitwie.


środa św. Rafała Kalinowski

czwartek Ofiarowania NMP,  w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp Janusz Zimniak, biskup senior otaczamy go modlitwą. W tym dniu o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klasy VIII.

piątek  św. Cecylii, po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziców uczniów z klasy III przygotowujących się do I Komunii św.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrystusa Króla.

W dniu dzisiejszym zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będzie można się w nie zaopatrywać tak jak przez kilka ostatnich lat – w przedsionku pod wieżą, po każdej Mszy świętej, począwszy od przyszłej niedzieli, 24 listopada. Ofiary przy tej okazji składane tradycyjnie już są wynagrodzeniem p. Kościelnego i Organisty za służbę przy parafii.

Informuję jednocześnie, że z końcem obecnego roku p. Organista Rafał kończy swoją posługę w naszej parafii.


Do nabycia prasa katolicka: W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film "Nieplanowane", a także o orędziu na Światowy Dzień Ubogich i o tym dlaczego Anioł Stróż nie ochronił o. Pio.

Do 10.12 można zapisać się na pielgrzymkę do Armenii.

 

 

 

 

 

 

Termin: 29.06-06.07.2020

ARMENIA

Wylot z Krakowa

29.06.2020 Dzień 1: Przelot – Yerevan

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Wylot do Armenii z przesiadką w Kijowie. Planowany przylot do Yerevan o 23:50. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer i nocleg w hotelu.

30.06.2020 Dzień 2: Yerevan / Echmiadzin / Zvartnots

Po śniadaniu zwiedzania miasta. Zobaczymy mi. in:  Operę,  Główną Aleję, Plac Republiki. Następnie wizyta w Tsitsernakaberd – kompleks pomnikowy, poświęcony pamięci ofiar ludobójstwa Ormian1915 roku. Przejazd do Echmiadzin- wizyta w katedrze, najstarszej i najważniejszej świątyni ormiańskiej. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy pozostałościach ruin katedry z VII wieku w Zwartnocu. Ruiny katedry zostały wpisane w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Przejazd  do Erewania. Kolacja. Nocleg w hotelu w Erywaniu.

1.07.2020 Dzień 3: Yerevan / Khor Virap / Areni / Noravank / Goris

Śniadanie. W programie zwiedzania Khor-Virap- Klasztor Chor Wirap – klasztor Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w Lusarat, w prowincji Ararat niedaleko góry Ararat. Tutaj zaczęła się historia ormiańskiego i można powiedzieć, że poniekąd także, światowego chrześcijaństwa. Jak chce tradycja, w tym miejscu został uwięziony Grzegorz Oświeciciel przez króla Armenii – Tirydatesa III. Spędził w zamknięciu 13 lat. Następnie wyleczył władcę z choroby, co stało się bezpośrednią przyczyną Jego nawrócenia oraz przyjęcia przez Armenię chrześcijaństwa. Był to pierwszy kraj na świecie, a miało to miejsce w 301 roku n.e. 600 lat. monastyr Noravank – klasztor ormiański z XIII wieku, położony w wąwozie rzeki Arpa, w pobliżu wsi Amaghu.

Następnie przejazd do Areni. Wizyta w  winiarni, degustacja lokalnego wina.  Przejazd do Goris. Kolacja i nocleg w hotelu.

2.07.2020 Dzień 4: Goris / Khndzoresk / Tatev Monastery / Yeghegnadzor

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy Khndzoresk- wieś znana z siedzib ludzkich częściowo wykutych w skałach w tzw. Starym Khndzoresk. Kontynuujemy naszą drogę do monastyru Tatev, będącego na liście UNESCO od 1995 roku. Możliwość dotarcia do klasztoru najdłuższą kolejką powietrzną na świecie o długości 5750 metrów, zwaną “Wings of Tatev”. Przejazd do Jeghegnadzor na kolację i nocleg.

3.07.2020 Dzień 5: Yeghegnadzor / Selim / Noradouz / Lake Sevan / Dilijan

Śniadanie.  Przejazd w kierunku  Jeziora Sewan. W drodze nad jezioro Sewan postój na przełęczy Selim i zwiedzanie karawanseraju z XIVJezioro Sewan - największe alpejskie jezioro na świecie. Zajmuje około 3% powierzchni całego kraju i jest największym jeziorem na Kaukazie. Zlokalizowane na wysokości 1916 m n.p.m. jest też jednym z najwyżej położonych jezior na świecie. Wizyta w klasztorze Sevanavank (IX w.) . Przejazd do  Dilijan. Kolacja i nocleg w hotelu.

4.07.2020 Dzień 6: Dilijan / Haghpat / Sanahin / Yerevan

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Haghpat (X-XIV w.) - kompleks klasztorny. Zwiedzamy także Sanahin zabytkowy ormiański klasztor z X wieku. Oba klasztory zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Yerevan.  Kolacja i nocleg.

5.07.2020 Dzień 7: Yerevan / Garni / Geghard / Matenadaran

Śniadanie. Przejazd do pogańskiej świątyni  Garni . Następnie  zobaczymy Geghard- zespół klasztorny z XIV w., wspaniały zabytek średniowiecznej architektury ormiańskiej, wpisany na listę UNESCO.  Kolejnym punktem jest Matenadaran - repozytorium dawnych rękopisów ormiańskich,  który zawiera historyczne dokumenty z całej Europy i Azji. Znajduje się tu między innymi: pierwszy egzemplarz Biblii w języku ormiańskim i Ewangelie, które fascynują pięknymi miniaturami. Kolacja i nocleg.

6.07.2020 Day 8: Wylot

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Czas wolny  do 13: 30.  Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Szczegóły lotu:

1  PS 928 G 29JUN 1 KRKKBP HN45         15:00/ 17:35       E*

2  PS 611 G 29JUN 1 KBPEVN HN45        20:10 23:50         E*

3  PS 614 G 06JUL 1 EVNKBP HN45         15:30/ 17:30       E*

4  PS 925 G 06JUL 1 KBPKRK HN45          20:45/ 21:20       E*

UWAGA: W związku z tym, iż klienci polecą lotem z międzylądowaniem w Kijowie, wymagany dokumentem na podróż jest ważny min. 6 miesięcy PASZPORT.

CENA:

44 osoby  i więcej : 3850 PLN

38-43 osób: 3950 PLN

CENA ZAWIERA:

- Przelot lotem rejsowym (w cenie bagaż podręczny i bagaż rejestrowany),

- Transport autokarem LUX

- opiekę przewodnika

- Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3*,  (zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych, pokoje 1 os-  dopłata 150 euro/pobyt )

- Wyżywienie:

ü 7x śniadań w hotelu

ü 6 x kolacji

-  Ubezpieczenie KL 30000 euro, NNW 4000 euro, BP 400 euro

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Zvartnots, Areni winery, Tatev ropeway, Garni, Matenadaran

- butelka wody mineralnej/ dzień

CENA NIE ZAWIERA:

- Obowiązkowej składki na TFG – 13 PLN/os

- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ok. 2,80% wartości imprezy lub 5,60 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe)

- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 100 PLN/os

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.


 

 

 
free pokerfree poker