OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANCNA 19.05.2019

Dziś w naszej parafii Słowo Boże głosi ks. Jerzy Basaj Dyrektor Krajowego Apostolatu Maryjnego.

Nabożeństwa majowe w kościele w niedziele o 17.30, w dni powszednie o 18.00. Zachęcamy w dalszym ciągu do udziału w tych nabożeństwach w kościele lub przy przydrożnych kapliczkach.

Liturgiczne obchody tygodnia:

wtorek św. Jana Nepomucena, w tym dniu 30 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi Ks. Proboszcz, z tej racji życząc Mu błogosławieństwa Bożego pamiętamy o Nim w modlitwie

piątek NMP Wspomożycielki Wiernych

sobota św. Urbana, od dawnych czasów święto wioskowe w Porąbce. Po Mszy   wieczornej (o dobre urodzaje) pójdziemy w procesji do kaplicy św. Urbana. Z  tej racji dziś przed kościołem można składać ofiary na Mszę św. zbiorową  o zachowanie od klęsk żywiołowych za przyczyną św. Urbana.

Do końca miesiąca (ze względów organizacyjnych) trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Porąbki do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: W Gościu Niedzielnym o tym po co Bóg stworzył człowieka i pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. W MGN o pomocnikach Maryi, a także dlaczego w pierwszy piątek czcimy Serce Pana Jezusa a w pierwszą sobotę Serce Maryi.

Od 19.05 trwa ogólnopolska akcja Dar na Stulecie, dla uczczenia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków. Zachęcamy do włączenia się ten projekt. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.darna100.pl

W czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania którzy 8.06 mają przyjąć ten sakrament, a także ich rodziców. (dla kandydatów próba liturgiczna przed uroczystością).

Pielgrzymkę diecezjalną do Koszyc w dniu 12.10.2019 r. organizuje Kuria Diecezjalna. Cena wyjazdu (110 zł) zawiera przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota/przewodnika, opłaty drogowe, ubezpieczenie. Cena nie zawiera kosztów przygotowywanego pakietu pielgrzyma (ok. 10 zł.). Zapisy w kancelarii parafialnej.