Konsekracja Kościoła
Wielki Jubileusz Chrześcijaństwa

24 czewca 1989r. przybywa nowy proboszcz ks. Eugeniusz Nycz

Kościół wymaga generalnego remontu. I tak lata 90 – 95 owocują licznymi inwestycjami i dziełami duchowymi podejmowanymi ochoczo przez parafian, a pod gospodarskim okiem ks. Proboszcza.

Wspomnieć należy nade wszystko powstanie parafialnej gazetki "Sygnaturka", montaż marmurowej posadzki w całej świątyni, malowanie ścian kościoła, zakrywające dotychczasowe bezwartościowe ornamenty, wykonanie marmurowego stołu ołtarzowego  i ambonki; z kolei do prac zewnętrznych zaliczyć należy poszerzenie terenu przykościelnego i ogrodzenie go kamiennym parkanem.

Te i wiele innych prac, jakie zostały w tym czasie wykonane, zmierzały do uroczystej konsekracji kościoła.

8 września 1995 roku  J. E. Ks. Biskup Tadeusz Rakoczy, biskup bielsko-żywiecki dokonał konsekracji kościoła. Uroczystość tę poprzedziły Misje święte, których trwałą pamiątką są Nabożeństwa Fatimskie. Pod płytą ołtarzową zostały wmurowane :

• relikwie Męczenników św. Jozafata, św. Felicjana, św. Brykcjusza, św. Walentego
  • kamień z Ziemi Świętej
  • woda z Lourdes
  • kamień z Oświęcimia, Kęt i Skoczowa,
    skąd pochodzą patronowie diecezji bielsko-żywieckiej:
    św. Maksymilian Kolbe, św. Jan Kanty i św. Jan Sarkander
  • różaniec  - dar Jana Pawła dla proboszcza parafii
  • lista aktualnych mieszkańców całej parafii i zmarłych wypominanych
  • Po przełomowej dacie konsekracji kościoła i ołtarza, w perspektywie Roku Jubileuszowego 2000 następują kolejne prace remontowe: malowanie dachu, dokończenie prac kamieniarskich przy ogrodzeniu, pierwszy remont organów, decyzja o budowie nowej kaplicy w Wielkiej Puszczy/1996/, iluminacja kościoła, odnowienie ławek, renowacja i wyzłocenie obrazu Matki Bożej z głównego ołtarza/1997/.

W maju 1998 roku parafię nawiedza Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, peregrynujący po diecezji bielsko-żywieckiej. To niezwykłe wydarzenie gromadzi w ciągu doby niemal całą parafię. Tego samego roku zostały przeprowadzone prace związane z pokrywaniem budynków plebańskich nową dachówką, dachem została tez pokryta nowo wybudowana kaplica w Wielkiej Puszczy.

Darami jubileuszowymi parafii na
    Wielki Jubileusz 2000-lat Chrześcijaństwaa są:

kaplica Matki Bożej Różańcowej w Wielkiej Puszczy

oraz ołtarz polowy z figurą Matki Bożej Niepokananie Poczętej, wzniesionej za kościołem.

Uroczystego poświęcenia kaplicy i ołtarza dokonuje biskup Tadeusz Rakoczy 12 sierpnia tegoż roku.

W tym też roku rozpoczyna się tradycja nabożeństwa Drogi Krzyżowej wiodącej trasą z Porąbki do Czańca.