Księża i Siostry zakonne pochodzący z Porąbki

Kapłani

O. Hieronim od sw. Michala,(Józef Pszczólka):karmelita bosy
Urodzil sie 20 wrzesnia 1885 roku w Porabce. W 1909 roku wstapil do Karmelu w Czernej. swiecenia (jako pierwszy kaplan pochodzacy z Porabki) otrzymal w Wiedniu 16 lipca 1916 z rak arcybiskupa wiedenskiego. Pelnil róznorakie funkcje zakonne w Wadowicach i Czernej. Przez dlugie lata w Wadowicach oddawal sie pracy pedagogicznej, spelniajac z poswieceniem obowiazki profesora. Prace wykladowcy teologii moralnej i Pisma sw. kontynuowal takze w Krakowie niemal do ostatnich dni. Zmarl 27 sierpnia 1961 roku i zostal pochowany, wedlug swojego zyczenia, na cmentarzu zakonnym w Czernej.

Ksiadz Antoni Wykret.
Urodzil sie w 1912 roku. swiecenia kaplanskie przyjal w 1936 roku. Zmarl w 1987 roku.

Ksiadz Kazimierz Wawrzyczek:sercanin
Urodzil sie 1938 roku.Wyswiecony w 1963. Obecnie pracuje w Sekretariacie Misyjnym przy Wyzszym Seminarium Ksiezy Sercanów w Stadnikach.

Ksiadz Pralat Tadeusz Kasperek.
Urodzil sie w roku 1952. W 1977 przyjal swiecenia kaplanskie z rak kard. Karola Wojtyly. Pracowal w  parafii pw. sw. Jana Chrzciciela w Bielsku – Bialej Komorowicach, dalej w parafii pw. sw. Jadwigi Królowej  w Krakowie Krowodrzy, nastepnie pelnil funkcje prefekta i wicerektora w Wyzszym Seminarium Duchownym w Krakowie. Obecnie jest proboszczem parafi  pw. sw. Piotra Apostola w Wadowicach i Dziekanem Dekanatu Wadowice Poludnie.

Ksiadz Grzegorz Kierpiec
Urodzil sie w 1984 roku. Swiecenia kaplanskie z rąk ks. bpa Tadeusza Rakoczego przyjal 30 maja 2009 roku. Przygotowujac sie do swiecen odbyl  roczna praktyke duszpastersko – katechetyczna  w parafii sw. Wojciecha w Dankowicach.

Ksiadz Grzegorz Piekiełko
Urodzil sie w 1987 roku. Swiecenia kaplanskie z rąk ks. bpa Tadeusza Rakoczego przyjal 2012 roku.

Ksiadz Paweł Wawak
Urodzil sie w 1989 roku. Swiecenia kaplanskie z rąk ks. bpa Romana Pindla przyjal 2015 roku.

Siostry zakonne

Siostra Magdalena Piekielko:karmelitanka misjonarka
Ur. 1978, wstapila 1999, I sluby zakonne 2002, obecnie: studia i praca  w Domu Generalnym w Rzymie, profesja wieczysta 13.09.2008.

Siostra Maria Elzbieta od Królowej Rózanca swietego,(Beata Górecka):klaryska
Ur. 1981, wstapila 2001, I sluby zakonne 2004.